Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Monti

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
6 lat
W schronisku od:
Czerwiec 2024
Nr ewidencji:
448/2024
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491
Opis Pieska

MONTI został znaleziony początkiem czerwca. Dał nam się poznać jako bardzo łagodny, spragniony kontaktu z człowiekiem psiak. MONTI wydaje się nie mieć świadomości swoich gabarytów i siły. Na spacerze jest bardzo ostrożny i bada całe otoczenie. Przypuszczamy, że całe swoje dotychczasowe życie nie był wyprowadzany i w nowym otoczeniu czuje się niepewnie. MONTI potrzebuje ludzkiego przewodnika, który go pokocha i pokaże świat. Przyszły właściciel MONTIEGO musi jednak mieć świadomość, że jest to pies w typie owczarka podhalańskiego, który jest z natury terytorialny i jak trzeba, to potrafi warczeć i szczekać, aby odstraszyć wszystko, co uzna za zagrożenie. Jest to w przypadku tych psów zachowanie zupełnie naturalne i instynktowne. Podhalany to psy stworzone do stróżowania – nic nie umknie ich uwadze i z nimi na pokładzie można spać naprawdę bezpiecznie. Ponadto jak już zaufają człowiekowi, to będą mu wierne do końca. MONTI co prawda nie zachowuje się jak typowy owczarek podhalański, ale po adopcji może odezwać się w nim chęć pilnowania swojego terytorium i rodziny. MONTI to kilkuletni pies (ur. ok 2018 rok).


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.