Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Dero

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
4 lata 5 mc
W schronisku od:
Styczeń 2023
Nr ewidencji:
4/16/2023/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

Dero ma około 4 lat (ur. ok. 2020 rok), trafił do schroniska wraz z czterema innymi psami po śmierci właściciela. Na początku był wystraszony i zdezorientowany całą sytuacją. Teraz to zupełnie inny pies. Zaczyna coraz bardziej otwierać się na człowieka. Domaga się czułości i uwagi. Cieszy się, kiedy może w końcu wyjść na spacer. DERO dobrze dogaduje się z innymi psami. Jeżeli w domu poczuje się wystarczająco bezpiecznie, to będzie cudownym i towarzyskim psem. Na pewno jeszcze bardziej się rozkręci. DERO nie wykazuje agresji w stosunku do człowieka. Myślimy, że powinien się dogadać również z dziećmi. Oczywiście wyznaczając na początku jasne granice. Zawsze to powtarzamy, że psiaki to nie zabawki i również należy się im własna przestrzeni.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu. Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.