Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Figo

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
6 lat 5 mc
W schronisku od:
Styczeń 2023
Nr ewidencji:
3/10/2023/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

FIGO to kolejny psiak, który trafił do schroniska po śmierci właściciela z czterema innymi psami. Został oceniony na około 6 lat (ur. ok 2018 rok). FIGO jak pozostałe psy, był bardzo wylękniony i wystraszony. Widać, że z tygodnia na tydzień coraz bardziej przekonuje się do nowego miejsca i ludzi. FIGO szuka domu, w którym będzie panować spokój. Nowa rodzina musi mieć świadomość, że FIGO jest w psem z którym należy pracować. Dobrze, gdyby FIGO trafił do domu, gdzie jest inny pies. Całe życie wychowywał się w stadzie, więc dobrze na niego wpłynie towarzystwo psów. Oczywiście nie jest to wymóg konieczny. W schronisku można skorzystać z porady behawiorystki, która na pewno doradzi jak postępować z FIGIEM w domu w pierwszych dniach po adopcji. W chwili obecnej jest psiakiem bardzo otwartym na kontakt z wolontariuszami, domaga się głaskania i z ogromną radością wychodzi na spacerki.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu. Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.