Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Tedi

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
4 lata 3 mc
W schronisku od:
Kwiecień 2024
Nr ewidencji:
313/2024
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Kasia 508 452 388
Opis Pieska

Tedi jest w typie rasy jack russel terrier. Są to psy bardzo żywiołowe, energiczne i zwykle reaktywne. Tedi doznał na samym początku życia wiele traum. W zeszłym roku został znaleziony i trafił do naszego schroniska z silną agresją lękową. Po kilku miesiącach został adoptowany do domu, w którym poczynił ogromne postępy, jednak choroba jego jedynej właścicielki praktycznie z dnia na dzień uniemożliwiła jej dalszą pracę i opiekę nad psem. Tedi potrafi być uroczym pieszczochem, chętnie współpracuje z człowiekiem, domaga się uwagi, ale także bardzo intensywnie reaguje na niektóre bodźce z otoczenia silnym lękiem, które czasami uruchamiają w nim reakcje obronne. Jak na psa w typie jack russel terriera przystało działa szybko i nie ma czasu pomyśleć. Tedi potrzebuje bardzo stabilnego psychicznie opiekuna, który będzie w stanie być stałym punktem odniesienia i oparcia w momentach kryzysowych. Tedi bardzo zwraca uwagę na emocje swojego opiekuna – gdy on jest spokojny, Tedi również szybko wraca do równowagi. Tedi zdecydowanie musi trafić do osób aktywnych, które podołają jego charakterowi i potrzebom. Tedi jest psem, który potrzebuje wysiłku fizycznego oraz psychicznego. Wszystkie aktywności typu uczenie komend, zabawy łowieckie i swobodne węszenie sprawią mu ogromną przyjemność. W domu także można zaspokoić jego potrzeby matami węchowymi lub zabawkami interaktywnymi. Tedi jest jeszcze młodym psem, ma około 4 lat (ur.ok 2020 rok).


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.