Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Ares

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
8 lat 7 mc
W schronisku od:
Listopad 2023
Nr ewidencji:
1075/2023
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

ARES jest psem w wieku około 8 lat (ur. ok 2015 rok). Zdecydowanie nie wygląda na swój wiek i całkiem możliwe, że jest odrobinę młodszy lub w poprzednim domu ktoś o niego bardzo dbał, przez co nie wygląda na swój wiek. ARES w boksie przebywa z innym psem i nie wykazuje wobec niego agresji. Jest to bardzo dobry znak, ponieważ śmiało może zamieszkać z innym psem, który będzie odpowiednio dobrany charakterem. Na spacerach jest ciekawski i trudno mu ustać w miejscu. Potrafi także użyć swojej siły i pociągnąć, a nie jest to mały psiak. Pomimo wieku, ARES jest dosyć żywiołowym i energicznym psem. Z pewnością dotrzyma kroku właścicielom podczas spacerów. ARES bardzo ładnie zachowuje się w obecności człowieka. Nie wykazuje żadnych oznak agresji. Nie znamy jego reakcji na dzieci, jednak zważając na gabaryty i siłę, a przede wszystkim na to, że jest to starszy pies, polecamy go do domu ze starszymi dziećmi. Wydaje nam się również, że nie powinien trafić do domu z kotami. Jeżeli chodzi o zdrowie ARESA – nic nie wzbudza póki co żadnych podejrzeń, a ARES jest w dobrej kondycji fizycznej.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.