Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Lily

Płeć:
suczka
Rozmiar:
średni
Wiek:
2 lata 7 mc
W schronisku od:
Listopad 2023
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

LILY niedawno została oddana, ponieważ w stosunku do obcych ludzi reaguje impulsywnie i niekiedy bardzo nerwowo. LILY potrzebuje znacznie więcej czasu, aby przekonać się do obcych osób. Niestety ludzie często, nie rozumieją, że pies musi mieć swoją przestrzeni i niekoniecznie chce się witać z każdym napotkanym człowiekiem na ulicy. LILY prawdopodobnie przez ten brak wiedzy trafiła do schroniska. Sunia w stosunku do wolontariuszy, czy pracowników nie wykazuje agresji. Trzeba poświęcić jej chwilę, aby poznała nową osobę i poczuła się bezpieczniej. Na spacerze ciągnie oraz interesuje się wszystkim dookoła. W domu będzie trzeba nad tym popracować, aby spacery były przyjemniejsze dla obu stron. Dla LILY szukamy domu bez dzieci. Sunia bardzo źle odnajduje się w ich otoczeniu i ich nie toleruje. LILY najlepiej jakby trafiła do osoby samotnej lub maksymalnie do dwójki opiekunów. Jednak to wiąże się z pracą pod okiem specjalisty. Niestety sunia przejawia zachowania typowe dla psa jednego właściciela. Przed adopcją dobrze byłoby przyjechać kilka razy i bliżej poznać LILY. Przyszli właściciele mogą liczyć na poradę behawiorystki, która udzieli wskazówek, jak postępować z nią w domu. Na inne psy reaguje różnie. Sądzimy, że najlepiej jakby w domu była jedynym psem. Sunia ma 2 lata (ur. 2021 rok).


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.