Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Sabrina

Płeć:
suczka
Rozmiar:
mały
Wiek:
4 lata 10 mc
W schronisku od:
2022
Nr ewidencji:
46/181/2022/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

SABRINA została odebrana i oddana do schroniska, ponieważ w miejscu, w którym mieszkała - nie miała dobrych warunków. Sunia została przywieziona wraz z innymi psami, którym już udało się znaleźć nowe domy. SABRINA jest bardzo wycofaną i wylęknioną sunią, której ciężko jest odnaleźć się w schronisku. Przebywa tutaj od 2022 roku i dopiero teraz robi bardzo małe kroczki do przodu. Na samym początku bardzo nerwowo i agresywnie reagowała na nowe osoby. Przez to nie wychodziła na spacery, które teraz widać, że jej pomagają. SABRINA zaczyna na nowo ufać i przekonywać się do człowieka. Odbudowanie jej pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa potrwa jeszcze długo. Wiemy, że w warunkach schroniskowych będzie to ciężkie. Szukamy dla SABRINY domu odpowiedzialnego i świadomego jej problemów. Osób, które będą o nią walczyć, pracować i starać się naprawić jej życie. Długo zwlekaliśmy z ogłaszaniem SABRINY, ponieważ kontakt i jakakolwiek interakcja z nią była niemożliwa. Dopiero teraz sunia zaczęła wychodzić na spacery i pokazywać się światu. SABRINA pod żadnym pozorem nie zostanie wydana do domu z małymi dziećmi. Małe dzieci nie potrafią jeszcze respektować na tyle dobrze sygnałów wysyłanych przez psa, aby mieszkać z tak problematyczną sunią. Osoby, które będą chciały podjąć się adopcji SABRINY muszą liczyć się z kilkoma przyjazdami do schroniska, zapoznawaniem się z sunią stopniowo i powoli oraz muszą mieć świadomość, że będzie ona wymagała pracy pod okiem behawiorysty. W schronisku można liczyć na darmową poradę i konsultację z behawiorystką, która z pewnością pomoże przy całym procesie adopcji.


SABRINA dość dobrze znosi towarzystwo innych psów. Możliwe, że w domu z drugim psem szybciej zacznie się otwierać na człowieka. SABRINA ma około 4 lat (ur. ok 2019 rok).


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.