Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Mako

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
7 lat 2 mc
W schronisku od:
Kwiecień 2023
Nr ewidencji:
155/2023/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

Mako to około 6-letni pies (ur. ok 2017 rok). Został adoptowany, jednak niedawno wrócił z powrotem do schroniska. Mako jest psem, który bardzo ceni sobie swoją przestrzeń. Nie przepada za nadmiernym głaskaniem, przytulaniem i pieszczeniem. Wyraźnie wtedy stawia swoje granice. Niestety w poprzednim domu zdarzyło mu się ugryźć. Nie wiemy dokładnie, jak wyglądały te sytuacje, ale wiemy, do czego jest zdolny. Mako zdecydowanie nie nadaje się do domu, w którym są małe dzieci (poniżej 10 lat). Dla niego nie są to odpowiednie warunki, a zarazem byłoby to dość niebezpieczne. Mako powinien trafić do osób, które wyznaczą mu pewne zasady i będą się ich konsekwentnie trzymać. Potencjalni właściciele muszą mieć na uwadze, że Mako może wymagać sporej pracy pod okiem behawiorysty, który doradzi, jak z nim postępować. Z psami dogaduje się dość dobrze. Możliwe, że obecność drugiego, zrównoważonego psa dobrze na niego wpłynie. W schronisku można skorzystać z darmowej porady behawiorystki, która doradzi jak pracować z Mako.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.