Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Miki

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
2 lata 5 mc
W schronisku od:
Styczeń 2023
Nr ewidencji:
12/2023/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

MIKI jest bardzo młodziutkim psem. Ma dopiero około dwóch lat (ur.ok 2022 rok). Trafił do schroniska prosto z ulicy. Niestety, nikt się po niego nie zgłosił. MIKI, kiedy trafił do schroniska był bardzo przerażony nową sytuacją i miejscem, w którym się znalazł. Obecnie wychodzi na spacer bardzo chętnie, jednak dalej jak tylko poczuje się niepewnie, zaczyna panikować i wyrywać się na smyczy. Jest to problem, nad którym trzeba pracować cały czas. MIKI jak poczuje się bezpiecznie w nowym domu i zyska pewność siebie, to będzie cudownym psem. Jest młody, więc bardzo szybko nauczy się i zrozumie wiele rzeczy. MIKI powinien trafić do osób, które wykażą chęci pracy z nim. Dobrze, gdyby w domu nie było całkiem malutkich dzieci. MIKI będzie potrzebować czasu na zaaklimatyzowanie się. MIKI nie wykazuje agresji w stosunku do innych psów. Myślimy, że drugi pies z pewnością dobrze wpłynie na MIKIEGO. Oczywiście wcześniej zalecany jest spacer zapoznawczy. W schronisku można przed adopcją skorzystać z pomocy behawiorystki, która doradzi, jak pracować z psiakiem w domu.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu. Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.