Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Aslan

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
3 lata 11 mc
W schronisku od:
Sierpień 2022
Nr ewidencji:
81/335/2022/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Schronisko 33 814 18 18
Opis Pieska

ASLAN to pies w typie rasy amstaff. Został znaleziony i do tej pory nikt go nie odebrał. ASLAN jest bardzo młodym i wyjątkowo zadbanym psem. Widać, że miał dobre życie i był dobrze traktowany. Został oceniony na około 3 lata (ur. ok 2019 rok). Jak przystało na młodego psa, ma dużo energii i potrzebuje sporej dawki ruchu. Zdecydowanie musi trafić do osób lubiących aktywnie spędzać czas. Dodatkowym atutem przy adopcji będzie znajomość rasy. ASLAN nie wykazuje żadnej agresji w stosunku do ludzi. Jest bardzo kontaktowy i towarzyski. Jeżeli chodzi o dzieci, to raczej nie powinno być problemu z dogadaniem się. Jednak na jego małe ADHD nie polecamy go do tych malutkich dzieci, gdyż nieświadomie może przewrócić dziecko. Na spacerach interesuje go prawie wszystko, jest bardzo ciekawski. ASLAN na ten moment ma tylko problem z innymi psami. Jest nimi bardzo zainteresowany i trochę się nakręca na nie. Nie jest to raczej problem agresji, ale koniecznie trzeba nad tym popracować. Na spacerach może być to bardzo uciążliwe. ASLAN zostanie wydany osobie świadomej potrzeb rasy, konsekwetnej i przede wszystkim odpowiedzialnej. Na pewno nie zostanie wydany do adopcji bez paru spotkań zapoznawczych, wizyty przedadopcyjnej oraz spotkania z behawiorystą.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.