Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Tores

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
8 lat 8 mc
W schronisku od:
Marzec 2021
Nr ewidencji:
31/123/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 668 248 981 Agata 516 488 831
Opis Pieska

Tores to około 7 letni pies (ur. ok 2014 rok). Jak na swój wiek, jest dość zrównoważony i spokojny. Zawsze chętnie czeka na spacer. Mimo nieznanej przeszłości, możemy powiedzieć, że Tores jest wspaniałym psem. Nie wykazuje żadnych oznak agresji w stosunku do ludzi. Tores to typowy ‘’misiek’’. Za każdym razem czeka na pieszczoty i przytulanki. Niestety nie znamy jego relacji z innymi psami ani kotami. Jest to dla nas na ten moment zagdaka. Na pewno postaramy się to sprawdzić. Mimo to, jest bardzo kontaktowym i przyjaznym psem. Myślimy, że dom z ogrodem, gdzie będzie mógł się bawić z ludźmi i opalać na słoneczku to spełnienie marzeń. Mamy nadzieję, że Tores już niebawem opuści schronisko i znajdzie nową rodzinę, która go pokocha. Poznaliśmy Toresa na tyle, że śmiało możemy polecić go do adopcji.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.