Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Kobi

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
8 lat 5 mc
W schronisku od:
Marzec 2021
Nr ewidencji:
26/102/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

Kobi to psiak w średnim wieku, który ma około 7 lat (ur. ok. 2014 rok). Kobi to kolejny pies, który trafił do schroniska z przykrą historią. Całe swoje poprzednie życie spędził przywiązany łańcuchem do drzewa. Był tylko psem, który miał szczekać i pilnować posesji, nie zaznał nigdy miłości.. Teraz zaczyna nowe życie i mamy nadzieję, że mu w tym pomożecie. Tak naprawdę dla niego schronisko jest już czymś wspaniałym - wybawieniem i nadzieją. Ma swój boks, gdzie może schować się przed deszczem czy upałami. Kobi jest bardzo kontaktowym psem i nie wykazuje żadnej agresji względem ludzi. Widać, że jest spragniony kontaktu z człowiekiem. Pewnie nigdy go nie miał.. Na spacerach roznosi go energia. Po prostu nadrabia poprzednie lata. W boksie na chwile obecną jest sam, ponieważ nie za bardzo dogaduje się z innymi psami. Na spacerach jest nimi zainteresowany, lecz nie zawsze są to pozytywne emocje. Sądzimy, że raczej powinien być sam w domu. Jednak zawsze warto spróbować zapoznać psy ze sobą i zobaczyć czy Kobi zaakceptuje kogoś innego. Już teraz możemy powiedzieć, że Kobi jest gotowy na nowe życie. Teraz pozostało mu czekać na swoją przyszłą rodzinę, która mamy nadzieję - szybko się znajdzie.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.