Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Bobik

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
5 lat 6 mc
W schronisku od:
Marzec 2021
Nr ewidencji:
32/125/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 668 248 981 Agata 516 488 831
Opis Pieska

Bobik do schroniska najpierw trafił z ulicy. Był niezwykle wystraszony, nie potrafił się odnaleźć, szczekał, uciekał przed nami. Po jakimś czasie zaczął się otwierać, wychodzić na spacery i zrobił się z niego naprawdę fajny psiak, który jednak dalej pewną rezerwę w kontaktach z nowopoznanymi osobami zachowywał. Po jakimś czasie Bobik trafił do adopcji i wkrótce wrócił bo podobno kogoś ugryzł... Bobik to ewidentnie pies po przejściach, my zdajemy sobie z tego sprawę, że nie jest to pies, z którym można od razu robić wszystko, on potrzebuje czasu! Czasu, żeby zaufać, on się po prostu boi, że ktoś może zrobić mu krzywdę! Bobik dwukrotnie wrócił już do schroniska z adopcji. Po ostatnim razie wiemy, że jest to pies, który broni swojego domu i każdego obcego będzie skutecznie odganiał. W poprzednim domu miał kontakt z dziećmi i według poprzednich właścicieli - dość dobrze się z nimi dogadywał, jednak trzeba zawsze pilnować Bobika w kontaktach z obcymi dziećmi, żeby do niczego złego nie doszło, pamiętajmy że psy w obliczu zagrożenia nie potrafią krzyczeć i mówić, że im coś nie pasuje. Bobik jest spokojnym psem, ale z raczej niezbyt kolorową przeszłością, której nigdy nie będzie dane nam poznać, ale wierzymy, że jeszcze kiedyś trafi się okazja na nowy dom dla tego młodego chłopaka i ktoś mu da szansę, czas i ogrom cierpliwości zmieszany z miłością, a Bobik będzie mógł się cieszyć prawdziwym, kochającym domem... Z Bobika zrobił się już naprawdę bardzo fajny i odważny psiak, który skorzysta z każdej okazji, by pobiegać za piłką i iść na spacer, a energii mu nie brakuje, ale co tu dużo mówić - młodość ma swoje prawa a Bobik mając dopiero ok 3 lata (ur. ok. 2018 rok) na brak energii nie narzeka :)


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.