Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Reks

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
10 lat 4 mc
W schronisku od:
Styczeń 2021
Nr ewidencji:
9/34/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
666 015 714
Opis Pieska

To nie historia psa, który został oddany do schroniska po śmierci właściciela jako niepotrzebny nikomu spadek. Ani też to nie historia błąkające się psa, który po wiecznej tułaczce w końcu wylądował w schronisku. To nie taka "zwykła" historia. To historia Reksa, psa, który miał zostać odebrany interwencyjnie. Reksa, psa, którego krowi łańcuch miał być zamieniony na kanapę, ale... tak się nie stało, bo 'właścicielka' Reksa czym prędzej oddała go do schroniska, aby uniknąć kłopotów. Chłopak, zamiast grzać swoje wysłużone kości w ciepłym hoteliku, ogląda teraz świat zza krat. Czasami tak, bywa... Żal tym większy, że towarzyszce łańcuchowej niedoli Reksa udało się ominąć to więzienne schronisko. Los jest jednak niesprawiedliwy. Nie dzieli po równo. Dzieli według własnego "widzi mi się". I my ten los mamy za zadanie korygować! Dlatego poszukujemy domu dla Reksa, w imieniu losu, któremu teraz jest wstyd, oraz swoim, bo Reks zasługuje na szczęście! I choć ma już około 10 lat będzie to jego pierwszy DOM w życiu 🙁 Reks, mimo że jest psem "łańcuchowym" jest zrównoważony, spokojny, pozytywnie nastawionym do ludzi a na inne psy nie zwraca większej uwagi. Patrząc na niego ciężko nam uwierzyć, w jego, tak trudną przeszłość... to cudny pies. Podaruj mu dom.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania. Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.