Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Cezar

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
8 lat 7 mc
W schronisku od:
Listopad 2020
Nr ewidencji:
102/406/2020/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

CEZAR jest dużym psem w wieku 8 lat (ur. ok. 2012 roku). CEZAR to spokojny i stateczny pies, który potrzebuje stabilnego i spokojnego domu. Mimo swojego wieku znajduje czas na zabawę i pieszczoty oraz chętnie skorzysta z każdego zaproponowanego spacerku. Na pewno jeszcze potowarzyszy swojej nowej rodzinie na wspólnych wycieczkach. Na spacerach nie wykazuje agresji w stosunku do innych psów. Mija je ze spokojem i opanowaniem. Jednak w przypadku adopcji do domu, gdzie już jest drugi psiak - obowiązkowo przed adopcją będzie trzeba zrobić zapoznanie. Przeszłości CEZARA nie znamy, ponieważ jak większość psów został znaleziony na ulicy, a właściciel się po niego nie zgłosił. Uczymy się jego zachowania od zera tak naprawdę. Na ten moment możemy powiedzieć, że nie wykazuje agresji wobec ludzi, a nawet sam domaga się głaskania i przytula się do ludzi. Mimo to warto mieć na uwadze, że to pies z pewną niewiadomą przeszłością. CEZAR jest już wykastrowany i poleca się do adopcji.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.