Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Luis

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
6 lat 2 mc
W schronisku od:
Maj 2020
Nr ewidencji:
41/162/2020/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 661 427 500 Agata 516 488 831
Opis Pieska

LUIS przyszedł do nas z tzw. "bogatą kartą", wiemy od jego poprzednich opiekunów, że nie jest to psiak dla każdego, na pewno przyszła rodzina LUISA musi się nastawić na prawdopodobną konieczność pracy pod okiem behawiorysty razem z LUISEM. LUIS w kontaktach z ludźmi jest dość przyjaźnie nastawiony, chętnie daje się głaskać, jednak według informacji z poprzedniego domu - LUIS potrafi pokazać, kiedy ma dość i gdzie są jego granice. Jest to psiak młody, ma ok 5/6 lat (ur. ok 2016/2017 roku), z którym można jeszcze wiele rzeczy wypracować tylko trzeba przede wszystkim tego chcieć i walczyć o LUISA! LUIS dogaduje się z innymi psiakami dość dobrze, nie polecamy go jednak do dzieci czy dla osób starszych. LUIS uwielbia spacerki, jak na młodego psiaka przystało - uwielbia ruch! Jest też niezwykle skoczny, prawdziwy z niego tzw. pies cyrkowy. LUIS szuka odpowiedzialnego opiekuna, który będzie chciał poświecić trochę czasu na pracę z chłopakiem, na pewno LUIS po jakimś czasie odwdzięczy się za okazaną dobroć. Dodatkowo LUIS nie może zostać bez opieki wypuszczony na ogród (jeśli trafiłby do domu z ogrodem), gdyż może udać się na samotną wycieczkę po okolicy. Zauważyliśmy, że LUIS ma problem z kontrolowaniem swoich emocji i niestety za bardzo się nakręca chociażby przed wyjściem na spacer, będzie trzeba nad tym popracować i pomóc mu rozładowywać te emocje w sposób, który dla oby stron będzie łatwy i przyjemny.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.