Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Ares

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
8 lat 11 mc
W schronisku od:
Kwiecień 2020
Nr ewidencji:
34/133/2020/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 668 248 981
Opis Pieska

ARES - do schroniska trafił do schroniska razem z dwoma innymi psiakami. Jego całym życiem był kojec... ARES jest zdezorientowany. Nie wie co się dzieje, nagle trafił do obcego kojca, gdzie wokół jest pełno innych psów a do niego przychodzą ludzie i chcą go wyciągać z kojca na spacery, obdarzać miłością... Chłopak nieśmiało merda ogonkiem przy każdym kontakcie z człowiekiem, jednak widać, że nie wie co go czeka. Ares jest niezwykle wdzięczny za wszystko, jest spokojnym psem w średnim wieku - ok 8 lat (ur. ok 2012 roku), jednak nie do końca dogaduje się z innymi psami, niektóre lubi, a inne wręcz przeciwnie. Potrzebuje takiego domu, gdzie zostanie mu pokazane co to jest dom w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Na pewno ARES odwdzięczy się ogromem miłości i wielkim psim oddaniem, jednakże potrzebuje czasu i cierpliwości...


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.