Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Murzyn

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
10 lat 9 mc
W schronisku od:
Kwiecień 2020
Nr ewidencji:
24/93/2020/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

MURZYN trafił do nas w ciężkim okresie, został nam oddany przez swoich poprzednich opiekunów. Nie jest już pierwszej młodości, ma już ok 10 lat (ur. 2010 r.), jego dalekim przodkiem musiał być kiedyś labrador. Niech Was jednak nie zmyli jego wiek, MURZYN nie jest jednym z tych staruszków, które tylko leżą i nie mają na nic siły, oj nie. Ten pies to żywioł, gdyby nie to, że doskonale wiemy ile ma lat - wcale byśmy nie pomyśleli, że to psi senior! MURZYN uwielbia ruch i zabawy, dosłownie wszędzie go pełno. Oprócz wyglądu labradora, MURZYN odziedziczył po swoich przodkach również ogromne serce, delikatność i wielką miłość do człowieka. Tylko zachowajcie przy nim czujność, gdy ją na chwilę stracicie - zaraz zostaniecie obdarowani soczysty, psim buziakiem, tak tylko ostrzegam ;) MURZYN świetnie się sprawdzi w domu również z innym psem, gdyż względem nich również jest bardzo pozytywnie nastawiony.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.