Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Pluto

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
10 lat
W schronisku od:
Październik 2019
Nr ewidencji:
103/412/2019/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831, Ola 500 141 184
Opis Pieska

Pluto to kolejny nasz podopieczny, któremu do tej pory ciężko zaakceptować swój los i życie w schronisku. Jakiś czas temu myśleliśmy, że i do Pluta w końcu uśmiechnęło się szczęście. Jednak nic z tego, Pluto wrócił z adopcji i na nowo przeżywał porzucenie przez człowieka. To co udało się wypracować naszym wolontariuszom przed felerną adopcją legło w gruzach i wszystko trzeba było zaczynać od nowa. Dziś już jest lepiej, Pluto ma swoje zaufane osoby, z którymi chętnie wychodzi na spacery. Daje się głaskać, chętnie węszy w trawie za smaczkami. Jednak taki niewielki kontakt z człowiekiem to zbyt mało, aby Pluto całkowicie wyszedł na prostą. Pluto czasami bywa zdenerwowany, pobudzony z niewiadomych dla nas póki co powodów. Czy to atmosfera schroniska tak na niego działa? Ciągły harmider, wieczny zgiełk oraz szczekanie towarzyszy z boksu? Być może...

Pluto potrzebuje więcej przestrzeni, to spory pies i wręcz dusi się w niewielkim schroniskowym boksie. Pluto szuka opiekuna doświadczonego, takiego który z nim popracuje i wyeliminuje złe zachowania. Z pewnością da się to zrobić. Potrzeba chęci i zaangażowania i odpowiedniego człowieka, a gwarantujemy Pluto oddźwięczy się z nawiązką – to wspaniały pies! W przypadku Pluta rekomendujemy kilka spacerów zapoznawczych pod okiem naszych wolontariuszy opiekujących się Plutem. Pies ma około 9 lat (urodzony 2012). Schronisko w przypadku adopcji świadczy darmową poradę behawiorystki. Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.