Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Borys

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
9 lat 9 mc
W schronisku od:
Grudzień 2019
Nr ewidencji:
122/484/2019/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
niski
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 668 248 981 Agata 516 488 831
Opis Pieska

BORYS - przypadek jakich wielu, starszy psiak, który trafił do nas po śmierci swojego właściciela, a zdezorientowany BORYS dalej nie wie co się dzieje i dlaczego trafił w to miejsce... BORYS boi się zaufać, trzeba mu poświęcić trochę czasu i cierpliwości, ale co mu się dziwić że aż tak się boi, cały świat mu się właśnie zawalił, stracił wszystko co ma i trafił w zupełnie obce miejsce... początkowo Borys bał się jakiegokolwiek dotyku, nie dał się dotknąć, zapiąć sobie obroży, ale jak to się mówi- powoli do przodu. Po paru tygodniach BORYS da sobie już bez problemu zapiąć obroże, dalej z dystansem podchodzi do nowych osób i czasami lubi je obszczekać, ale to tylko kwestia czasu aż się otworzy. BORYS szuka spokojnego domu, gdzie będzie mógł resztę swojego życia spędzić kochany, w towarzystwie nowej rodziny. Borys jednak potrzebuje przede wszystkim spokoju, niech Was nie złudzi, BORYS nie da sobie wejść na głowę, to w głównej mierze dotyczy innych psów, oj potrafi ich poustawiać, oj potrafi ;)


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.