Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Rudy

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
5 lat 11 mc
W schronisku od:
Sierpień 2018
Nr ewidencji:
87/346/2018
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 668 248 981 Karolina 537 171 842
Opis Pieska

RUDY to kolejny psiak odebrany interwencyjnie. Trafił do nas razem z trójką innych psiaków. Ze wszystkich był najbardziej zdystansowany, najbardziej spokojny, trzymał się tak trochę na uboczu. Nie narzuca się, zawsze spokojnie czeka na swoją porcję ciasteczek oraz na drapanie za uszkiem. RUDY to tak naprawdę całkowicie czarny psiak, takie imię zostało mu nadane specjalnie, tak po prostu, żeby nie było zbyt oczywiste ;) RUDY nie wykazuje agresji do innych psów, ani do ludzi, jednak również nie jest polecany do domu z małymi dziećmi, gdyż potrzebuje on spokoju. Nie jest jeszcze przyzwyczajony do chodzenia na smyczy, dalej się jej boi, jednak trzeba mu dać jeszcze trochę czasu, a wyjdzie z niego prawdziwy, wesoły i pogodny psiak, jakim powinien już teraz być, jednak strach przed światem mu na to nie pozwala.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.