Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

SYLWESTER już jutro! Dla nich to dzień ogromnego strachu...:(

Nie możemy zabronić ludziom strzelać w sylwestra, ale możemy zadbać o nasze zwierzaki, żeby zabawa ludzi, kosztowała je, jak najmniej stresu.
1) adresatka to podstawa. Jednak pamiętajmy że przerażony pies może wywinąć nam się z obroży bądź smyczy a wtedy adresatka zostaje z nami a nie z psem. W ten dzień załóżmy psiakowi na kark tasiemkę z numerem telefonu.
2) podwójna obroża i smycz. Nawet jeżeli.urwie się z jednej zawsze mamy drugie zabezpieczenie
3) już wcześniej poszukajmy lokalnych schronisk i fundacji żeby w razie nieszczęścia móc jak najszybciej wrzucić ogłoszenia i szukać zguby.
4) aktualne, wyraźne zdjęcie zwierzęcia to podstawa przy tworzeniu ogłoszenia
5) wyprowadźmy pupila na spacer najpóźniej ok.godz 20.00. Wtedy jest jeszcze w miarę spokojnie
6) psy które na stałe przebywają w kojcach bądź budach zamknij w tę noc w bezpiecznym dla nich miejscu. Nawet jeżeli twoje zwierze jest ci obojętne, pamiętaj że za szkody wyrządzone przez zwierze ( w tej sytuacji panicznie przerażone) odpowiadasz ty. Twoje lekceważenie strachu psa, może cię szarpnąć za kieszeń 😈
7) jeżeli uważasz że Twoje zwierze nie poradzi sobie bez leku uspakajającego, zwróć się po pomoc do lekarza weterynarii. NIGDY NIE PODAWAJ ZWIERZĘCIU LEKÓW NA WŁASNĄ RĘKĘ!!!!!!!!! 😎 jeżeli w tym newraligicznym dniu zobaczysz przerażone, błąkające się zwierze, koniecznie je zabezpiecz. Zagoń na zamkniętą posesje, do klatki schodowej i zadzwoń po schronisko a następnie umieść ogłoszenie na popularnych portalach społecznościowych z info gdzie zwierzak się znajduje.

I jeszcze jedno.....nie musisz strzelać. Domowe zwierzęta, przy pomocy swoich opiekunów, jakoś sobie poradzą z naszą "zabawą" w strzelanie.....te dzikie pozostają zostawione sam na sam z sylwestrowym szaleństwem