Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Farcik jest normalnym psem ale tylko SPRAWNYM INACZEJ...czy ktoś go pokocha?

Ludzie z całego świata wstrzymali oddech skupiając swą uwagę na dramatycznych wydarzeniach na Ukrainie . Mimo że życie toczy się dalej bardzo trudno wrócić nam do obowiązków dnia codziennego i zająć głowę czasem tak błahymi problemami.....
Dziś wysłuchałam wiele wzruszających historii o odwadze ,miłości i honorze....o ludziach którzy są gotowi walczyć do końca w obronie swojej ojczyzny.

W naszej pracy czasem też jest trochę jak "na wojnie ",ale wsparcie napotkanych ludzi na swojej drodze buduje wiarę w zwycięstwo i motywuje do walki . Dzisiaj chcemy przypomnieć wam o Farciku, psie który w swym nieszczęściu miał szczęście spotkać ludzi którzy tak po prostu..... chcieli pomóc!!!!! Iwona Lindert osoba zajmująca się fizjoterapią zwierząt "Z Maty Na Łapy - Rehabilitacja Zwierząt" w Bielsku Białej jako pierwsza zupełnie nieodpłatnie zaproponowała swoje usługi gdy tylko pojawiła się nadzieja, że Farcik będzie mógł poruszać się tzw chodem rdzeniowym. Wielokrotnie podkreślała, że wiele nie jest wstanie obiecać ale nie można poddać się bez walk. Jej praca opierała się na stymulacji tylnich łap by zachować w nich odruchy potrzebne do właśnie tego typu chodzenia. Niestety po wizycie Farcika u neurologa nadzieja na " normalne" życie powoli zaczęła gasnąć bo paraliż niestety postępował.....został nam już tylko wózek usłyszeliśmy od wielu lekarzy weterynarii. W chwilach zwątpienie to właśnie Iwona starała się odbudować w nas wiarę że mimo wszystko Farcik jest normalnym psem ale tylko SPRAWNYM INACZEJ!!!! To ona właśnie przypominała nam, że zwierzęta doskonale czują nasze emocje i nie potrzebują naszej litości bo ludzie przecież także bardzo tego nie lubią...... Farcikowi dzięki ogromnemu wsparciu zbiórki na jego leczenie zakupiliśmy wózek inwalidzki by mógł na spacerach biegać z innymi psami i jak one cieszyć się normalnym życiem. Oczywiście jego Rehabilitacja pod okiem Iwonki nadal jest kontynuowana w trosce o utrzymanie w najlepszej formie przednich łapek Farcika które stanowią teraz główne źródło napędu ( masażu rozluźniającym kończyn piersiowych) Masowane są także tylne łapki by poprawić przepływ linfy(odprowadzanie produktów przemiany wewnątrzkomórkowej),a od niedawna została wprowadzona magnetoterapia by przyspieszyć wzrost złamanego kręgosłupa. Kochani jeśli wasz pupil ma problemy z poruszaniem się pamiętajcie że profesjonalną pomoc uzyskacie właśnie tam "Z Maty Na Łapy - Rehabilitacja Zwierząt " link :
https://www.facebook.com/Z-Maty-Na-%C5%81apy-Rehabilitacja-Zwierz%C4%85t-107975004991132/

Farcik obecnie przebywa w domu tymczasowym i czeka na szanse na dom!!!! Czeka na kogoś kto właśnie nie będzie widział w nim tylko niepełnosprawnego psa, bo przecież by kochać nie potrzebuje sprawnych wszystkich łapek. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych, uwielbia zabawy piłeczką, jest bardzo towarzyski wobec innych psów.
Dla Farcika ciągle potrzebujemy pieluszek rozmiar M /L ale takich zapinanych przez brzuszek. Jeśli ktoś zechce zakupić mu takie bardzo będziemy wdzięczni.
Tel. 881 655 905

Możesz pomóc nam pomagać wpłacając darowiznę na:
* Fundacja Psia Ekipa - Razem Dla Zwierząt 72 1750 0012 0000 0000 3844 3399 z tytułem "Darowizna Psie Getto"
****paypal: info@psiaekipa.pl
https://www.psiaekipa.pl/wesprzyj

Pamiętaj o nas również przy rozliczaniu PIT - Podaruj nam 1% - KRS 0000697348 Fundacja Psia Ekipa - Razem dla Zwierząt.