Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Bari

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
6 lat 9 mc
Miejsce pobytu:
Ośrodek szkolenia psów Chata Leona - Świerczów
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Magda 881 655 905, Iwona 604 587 603
Wesprzyj finansowo Bariego
Opis Pieska

Bari to pies w typie maltańczyka. Jest obecnie pod opieką behawiorystów w ośrodku szkoleniowym dla psów. Trafił do nas z powodu problemów behawioralnych. Niestety w okresie szczenięcym był źle prowadzony, co doprowadziło do powstania lęków z przejawami agresji. Jest bardzo towarzyski w stosunku do innych psów, w ich otoczeniu czuje się bezpiecznie. Bari potrzebuje doświadczonego domu, najlepiej z innymi psiakami. Do człowieka jest nieufny, podchodzi do niego z dystansem, potrzebuje dużo czasu, żeby zaakceptować nową rzeczywistość. Nie nadaje się do domu z dziećmi. Miesięczny koszt utrzymania Bariego to 600 zł, jeżeli nie możesz go adoptować, prosimy o pomoc w jego utrzymaniu w ośrodku szkoleniowym.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.