Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Muszka

Płeć:
suczka
Rozmiar:
mały
Wiek:
4 lata
W schronisku od:
Maj 2024
Nr ewidencji:
374/2024
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491
Opis Pieska

Muszka została przywieziona z Wojkowic w dniu 13.05.24 r. Muszka jest filigranową sunią, której początkowo trudno było odnaleźć się w schroniskowej rzeczywistości. W pierwszym kontakcie unikała człowieka. Jednak po bliższym poznaniu bardzo lgnie do ludzi, których zna i prosi o wsparcie. Chętnie wchodzi na kolana kierując bardzo wyraźny komunikat „zabierz mnie stąd!”. Muszka uwielbia zabawy z człowiekiem, kocha piłki i szarpaki i jak kogoś pozna i poczuje się przy nim bezpiecznie, nie chce go już wypuścić. Muszka jest psem bardzo wrażliwym i najlepiej odnajdzie się w spokojnych warunkach u osoby raczej o łagodnym usposobieniu, ale stanowczej, która będzie umiała postawić jasne granice wymagając od psa samodzielności i da poczucie bezpieczeństwa. W tym celu Muszce potrzebne będą codzienne rytuały i względnie poukładana rzeczywistość.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo kontroli nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.