Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Roky

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
4 lata
W schronisku od:
Czerwiec 2024
Nr ewidencji:
478/2024
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
negatywny
Stosunek do dzieci:
przyjazny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

Roky został oddany do schroniska z powodu przeprowadzki właściciela. Roki jest w schronisku bardzo krótko i jeszcze trudno jest mu odnaleźć się w schroniskowej rzeczywistości. Jest bardzo ostrożny w kontakcie z człowiekiem i w pierwszym momencie utrzymuje dystans, aby zebrać jak najwięcej informacji o człowieku, z którym ma do czynienia, dopiero po czasie, jak uzna, że może sobie na to pozwolić, zaczyna się zbliżać. Jest psiakiem bardzo rozważnym i wrażliwym, który ceni sobie spokój i poczucie bezpieczeństwa. Przy bliższym poznaniu zdecydowanie pozwala na więcej. Roki szybko zaprzyjaźni się z człowiekiem, który pozwoli mu zachować dystans i da czas na wybudowanie poczucia bezpieczeństwa. Od poprzednich opiekunów wiemy, że Roky nie przepada za kotami i miał pozytywny kontakt z większymi dziećmi. Roky, gdy już poczuł się pewniej dał się nam poznać jako bardzo otwarty psiak szukający kontaktu z człowiekiem – zawsze gotowy na spacer i wspólną przygodę.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo kontroli nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.