Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Jaskier

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
8 lat 7 mc
W schronisku od:
Lipiec 2020
Nr ewidencji:
62/245/2020/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

JASKIER to jeden z psiaków, które przyjechały do nas z Radys. Nie wiemy o nim i jego przeszłości tak naprawdę nic. Jaskier ma około 8 lat (ur. ok 2015 r). Jest bardzo towarzyski i spragniony kontaktu z człowiekiem. Początkowo może traktować człowieka z dystansem, zresztą nie ma co mu się dziwić, po tym co przeszedł... ale po chwili zaczyna się coraz to bardziej do człowieka przekonywać i otwierać. Jaskier po dotarciu do schroniska i wyjściu z klatki był bardzo wystraszony, ale bardzo możliwe jest to, że był to jego pierwszy spacer od bardzo długiego czasu. Najprawdopodobniej dawno nie widział trawy i zapomniał jak ona smakuje, wygląda. Nie wiedział co to spacer i wolność. Nie wiemy jak reaguje na dzieci, koty. W boksie przebywa razem z innymi psami, ale na obce psy szczeka, więc przy adopcji konieczny będzie spacer zapoznawczy, jeśli w domu będzie drugi pies. Po poznaniu człowieka Jaskier zaczyna sam domagać się głaskania, przytulania i zaczyna.. zaczepiać do zabawy ;) jeszcze trochę ostrożnie, ale coraz pewniej. Przed Jaskierkiem jeszcze dużo pracy, aby poczuł się w towarzystwie ludzi, których zna swobodnie i bez żadnych obaw, że może ktoś go skrzywdzić. Jednakże widzimy, że pobyt w Radysach odbił na nim swoje piętno i Jaskier szczególnie obawia się kontaktu z obcymi mężczyznami. Myślimy, że jest to do wypracowania, jednak Jaskier należy do tych psów, które będą wymagały nie jednego spotkania przed adopcją, a paru - i to najlepiej pod okiem behawiorysty. Wierzymy, że ktoś pokocha w końcu tego skrzywdzonego przez los psiaka i będzie walczył o niego każdego dnia, żeby już nigdy nie zwątpił w człowieka.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.