Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Ares

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
9 lat
W schronisku od:
Maj 2024
Nr ewidencji:
425/2024/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
negatywny
Stosunek do kotów:
przyjazny
Stosunek do dzieci:
przyjazny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

ARES to już starszy pies. Został oceniony na około 9 lat (ur. ok 2016 rok), ale zdecydowanie na tyle nie wygląda. Jest psem średniej wielkość i ma jeszcze sporo siły oraz energii. Chętnie potowarzyszy właścicielom na dłuższym i aktywnym spacerze. ARES w stosunku do innych psów ma różne nastawienie. Niekiedy mija je ze spokojem, a innym razem jest bardzo podekscytowany, ale nie w dobrym kontekście. Gdyby miał zamieszkać z drugim psem, to trzeba nastawić się na spacery zapoznawcze w schronisku. Niestety doszły nas informacje, że AROS jest typem uciekiniera. Podobno płot nie stanowi dla niego problemu. Jednak w schronisku nigdy nie próbował uciekać i jak do tej pory nie sprawia żadnych problemów. Może pozostawiony sam na ogrodzie w efekcie nudy będzie szukać ucieczki, lecz przy regularnych spacerach i zmęczeniu, nie powinno go już to kusić. ARES wrócił z adopcji, gdzie potwierdził się jego problem z niedogadywaniem się z innymi psami. Dodatkowo ARES ma lęk separacyjny. Natomiast dobrze odnajduje się w kontaktach z kotami i dziećmi.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.