Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Ramzes

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
8 lat 7 mc
W schronisku od:
Czerwiec 2024
Nr ewidencji:
426/2024/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
negatywny
Stosunek do kotów:
negatywny
Stosunek do dzieci:
przyjazny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

RAMZES to około 7-letni pies (ur. ok 2016 r), który został oddany do schroniska. Z relacji byłych właścicieli wiemy, że miał kontakt z dziećmi. Nie wykazywał żadnej agresji i dobrze zachowywał się w ich towarzystwie. Myślimy, że rodzina z dziećmi jest mile widziana przy jego adopcji. RAMZES jest psem, który potrzebuje zajęcia. Bez niego znajduje własne pomysły na rozładowanie emocji i zaspokojenia swoich potrzeb. Dobrze, gdyby potencjalni adoptujący mieli to na uwadze. Różnego rodzaju aktywności i zajęcia męczące go umysłowo, będą wręcz wskazane. RAMZES nie przepada za innymi psami oraz kotami. Wykazuje wobec nich agresję i silną reaktywność. Dlatego też polecamy go do domu, w którym nie ma innych zwierząt. RAMZES poza tym wszystkim jest fajnym, kontaktowym i pociesznym psem, który potrzebuje odpowiedzialnego właściciela.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.