Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Frodo

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
9 lat 6 mc
W schronisku od:
2016
Nr ewidencji:
39/154/2016/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
przyjazny
Poziom energii:
niski
Kontakt w sprawie adopcji:
Basia 600 966 703 Agata 516 488 831
Opis Pieska

FRODO to zaklinacz ludzkich serc. Kocha każdego, który poświęci mu troszkę uwagi, której tak pragnie. Jest niezwykle spokojny, towarzyski, lgnie do ludzi i pragnie kontaktu. Wystarczy chwila, aby FRODO zaufał, on wierzy, że człowiek z natury jest dobry i że któryś z tych dobrych ludzi w niedalekim czasie go adoptuje. FRODO to niezwykle spokojny, grzeczny i miły psiak, który zrobi wszystko, by spędzić czas z człowiekiem. Uwielbia być przytulanym, głaskanym, być jak najbliżej człowieka. Człowiek to jego oczko w głowie, wypatruje go zza schroniskowych krat... W schronisku jest od 2016 roku i jeszcze nikt na niego nie popatrzył z taką miłością, jaką on patrzy na ludzi. Frodo jest przyjazny do wszystkich i pragnie tylko, by mógł na starość spędzać czas ze swoimi ludźmi, otoczony miłością...

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.