Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Fizz

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
10 lat
W schronisku od:
2015
Nr ewidencji:
122/487/2018/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
negatywny
Stosunek do kotów:
negatywny
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Basia 600 966 703 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

FIZZ jest psim indywidualistą, jest bardzo silny i nie lubi innych psów, najlepiej, żeby był jedynakiem w swoim przyszłym domu. FIZZ potrzebuje konsekwentnego prowadzenia, odpowiedzialnego właściciela, ale i miłości, której ze względu na charakter nigdy nie doświadczył. Charakter, który został ukształtowałaby przez człowieka. FIZZ potrafi kochać i człowiek nie jest mu obojętny, ale i człowiek nie może być obojętny na los FIZZA...Z powodu specyficznego charakteru Fizza nie polecamy go do domu z małymi dziećmi, gdyż Fizz nie lubi nadmiernego głaskania, gdy on tego nie chce. Fizz w schronisku jest mniej więcej od 2015 roku, wracał parę razy do schroniska, bo nikt nie pokochał go na tyle, by podjąć się pracy z nim i zawalczyć o jego bezwarunkową miłość. FIZZ to taki jamniko-owczarek/owczarek na krótkich nóżkach. Lat mu nie ubywa, jedynie co to mu przybywają, nie pozwólmy, by spędził w schronisku resztę swojego życia!

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.