Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Fizz

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
14 lat
W schronisku od:
2015
Nr ewidencji:
122/487/2018/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
negatywny
Stosunek do kotów:
negatywny
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831 Basia 600 966 703
Opis Pieska

FIZZ jest niestety jednym z najdłużej przebywających psem w schronisku 😔 I to najwyższa już pora, żeby trafił na swojego człowieka. Potrafi przecież kochać i człowiek nie jest mu obojętny, ale i człowiek nie może być obojętny na los FIZZA...który jest psim indywidualistą, nieprzepadającym za innymi psami. FIZZ potrzebuje konsekwentnego prowadzenia, odpowiedzialnego opiekuna, ale i miłości, której ze względu na specyficzny charakter nigdy nie doświadczył 💔 Charakter, który został ukształtowany przez człowieka. Fizza nie polecamy do domu z małymi dziećmi, gdyż piesek nie przepada za nadmiernym głaskaniem, wtedy gdy on tego nie chce, ale lubi i potrafi mimo swoich rozmiarów pakować się na kolana i przytulać. FIZZ to taki jamniko-owczarek. Owczarek na krótkich nóżkach 😊 W schronisku jest mniej więcej od 2015 roku i nikt nie pokochał go na tyle, by podjąć się pracy z nim i zawalczyć o jego bezwarunkową miłość. Lat mu nie ubywa, wręcz przeciwnie, nie pozwólmy, by spędził w schronisku resztę swojego życia!


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.