Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Fizz

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
13 lat 3 mc
W schronisku od:
2015
Nr ewidencji:
122/487/2018/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
negatywny
Stosunek do kotów:
negatywny
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831 Basia 600 966 703
Opis Pieska

FIZZ... czy jego człowiek w ogóle istnieje? FIZZ to psiak twardo stąpający po ziemi. Nie rozczula się nad sobą, nie domaga większej uwagi i nachalnie o nią nie zabiega. Tak jak człowiek, musi mieć swoją przestrzeń, nie jest też typem przytulaka, a swoje miejsce traktuje jak świętość. To wszystko prawda, ale pod skorupą twardą jak beton jest również pies, który oddałby wszystko za chwilę uwagi w postaci zabrania go na spacer. Wówczas nic nie jest ważne. Wtedy pozwala sobie na momenty "słabości". Pokazuje, że i głaskanie sprawia mu przyjemność i chętnie przychodzi na zawołanie. Do osoby, która nie wypomina mu, jaki jest, lecz akceptuje i szanuje właśnie to jakim FIZZ jest psem - mającym swoje przyzwyczajenia i nawyki. W schronisku słabeusze nie mają szans i FIZZ szybko to zrozumiał. Może poza jego kratami u boku prawdziwego przyjaciela FIZZ odnajdzie radość z życia i chwile "słabości" staną się codziennością? Daj mu szanse. Zasługuje na nią jak każdy. FIZZEK nie akceptuje innych psiaków, nie polecamy go do domu z dziećmi, jest silny. Jego opiekun powinien być stanowczy i konsekwentny w dobrych znaczeniach tych słów. Rok urodzenia Fizza został określony na 2010 rok, a jego schroniskowe życie rozpoczęło się w roku 2015...


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.