Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Uzo

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
10 lat 10 mc
W schronisku od:
Lipiec 2023
Nr ewidencji:
653/2023/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
niski
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831
Opis Pieska

UZO, kiedy trafił do schroniska, był w bardzo złym stanie zdrowotnym. Długo zajęło, aby doprowadzić go do obecnego stanu, chociaż dalej jeszcze w pełni nie doszedł do siebie, nad czym pracują weterynarze schroniskowi. UZO jest starszym psem, ponieważ ma na pewno ponad 10 lat (ur. ok 2012/2013 rok). Jak przystało na psiego seniorka, doskwierają mu problemy zdrowotne. UZO dobrze znosi towarzystwo innych zwierząt pod warunkiem, że są one tak samo zrównoważone i spokojne jak on. Obecnie w boksie przebywa z drugim starszym psem i nie ma między nimi żadnych konfliktów. UZO jest spokojnym psem, który nie potrzebuje długich spacerów, nie potrzebuje energicznej zabawy czy sporej ilości aktywności. Jego jedynym marzeniem jest dom, w którym panuje spokój i cisza. Dom, w którym będzie mieć swój ciepły kąt, człowieka do kochania i pełną miskę. Oczywiście skorzysta ze spokojnego i krótkiego spaceru po okolicy. UZO po adopcji powinien przejść rutynowe badania, aby mieć pewność, co do jego stanu zdrowia. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że jak to straszy psiak - jego zdrowie na pewno nie będzie w tak świetnej kondycji, jak u rocznego psiaka.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.