Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Tyson

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
8 lat
W schronisku od:
2023
Nr ewidencji:
540/2023/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491
Opis Pieska

TYSON trafił do schroniska jako pies znaleziony, a równocześnie jego właściciele go szukali. Jednak nie wiemy dlaczego, ale mimo kontaktu z nimi - nie odebrali ani telefonu, ani tym bardziej TYSONA i tak chłopak szuka po kwarantannie nowego domu... TYSON jest silnym i dość energicznym psem. Na spacerach potrafi pociągnąć, jak coś go zainteresuje. Nie należy do małych psów, więc jego masa i postura robi swoje. TYSON na ten moment mieszka sam w boksie. Na spacerach nie wyrywał się do innych psów, jednak należy być czujnym przy zapoznawaniu. Jeśli miałby trafić do drugiego psa, to konieczne będą spacery zapoznawcze na terenie schroniska. TYSON został oceniony na 7 lat (ur. ok 2016 rok). Myślimy, że ma potencjał na psa rodzinnego. TYSON idealnie będzie pasować do rodziny, która lubi aktywnie spędzać czas. Pomimo, że jest w średnim wieku, to chętnie skorzysta z większej ilości ruchu. Nie znamy reakcji na koty. TYSON nie nadaje się na psa dla osoby starszej lub takiej, która nie będzie w stanie poświęcić mu sporej ilości uwagi. TYSON w swojej przeszłości parę razy trafił do schroniska, jako pies znaleziony, więc trzeba zwrócić uwagę w nowym domu na to, że znudzony może sam szukać wrażeń i uciekać z domu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.