Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Maro

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
7 lat 9 mc
W schronisku od:
Lipiec 2023
Nr ewidencji:
563/2023
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Kasia 508 452 388
Opis Pieska

MARO to psiak w typie rasy shih tzu. Ma 7 lat (ur. 2016 rok) i od pewnego czasu ponownie rozgląda się za nowym domem. MARO nie miał łatwego życia. Swoje pierwsze lata życia spędził w pseudohodowli, z której został odebrany i trafił do schroniska parę lat temu. Jednak długi proces, odwoływanie się jego eks właścicielek ciągło się latami, przez co MARO i parę innych psiaków siedziało długie lata w schronisku bez możliwości adopcji do nowego domu. Po wielu latach decyzją sądu MARO i reszta psiaków wróciła do swoich "właścicieli" po to, żeby parę miesięcy później (na ich szczęście) wrócić do schroniska już z możliwością bycia adoptowanym przez nowe rodziny. I tak też MARO jest już po dwóch nieudanych adopcjach i znów szuka nowego domu. MARO jest psem wycofanym. Cały czas widać, że robi małe kroki do przodu i staje się pewniejszy siebie. Chce czuć się bezpiecznie, otoczony opieką oraz kochany. Jednak do tego wszystkiego potrzebny jest świadomy dom. MARO bardzo dobrze odnajdzie się w otoczeniu, w którym panuje spokój i harmonia. Ciągłe zmiany nie są mu potrzebne i w żaden sposób nie pomogą w budowaniu pewności siebie. MARO dość fajnie dogaduje się z innymi psami. Sami zresztą polecamy go do domu z drugim psem, pod warunkiem, że będzie on tak samo spokojny i zrównoważony. MARO kompletnie nie nadaje się do zamieszkania z małymi dziećmi ani z energicznymi psami. Bardziej polecamy go jako towarzysza dla osoby starszej lub samotnej. MARO szuka domu odpowiedzialnego, gdzie opiekun obdarzy go przede wszystkich cierpliwością i da mu tyle czasu, ile będzie potrzebował. Problemy MARO mają korzenie w jego niskiej pewności siebie, wieloletniego zaniedbania oraz braku socjalizacji, przez co w sytuacji zagrożenia po prostu się broni. W schronisku przy adopcji można skorzystać z darmowej porady behawiorystki, która poinstruuje, jak pracować z psem w domu. MARO nie jest psem dla każdego, niestety zdarzało mu się użyć zębów, więc myśląc o jego adopcji - naprawdę prosimy przemyśleć decyzję, gdyż jest to pies, który będzie wymagał naprawdę sporo pracy i zaangażowania właściciela w wyciągnięciu tego psiaka na prostą.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.