Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Pakuś

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
8 lat 1 mc
Miejsce pobytu:
Hotelik w Jaworzu k. Bielska-Białej
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Magda 881 655 905 Joanna 608 427 792
Wesprzyj finansowo Pakusia
Opis Pieska

Pakuś ma za sobą ciężką przeszłość. Był trzymany na zaledwie pół metrowym łańcuchu, nigdy nie był głaskany, nie doświadczył dobroci człowieka. To wszystko sprawiło, że nie miał zbyt pozytywnego nastawienie do ludzi, to zrozumiałe. Jednak po kilku tygodniach pracy z Pakusiem przez naszą Fundację piesek pokazał się z innej strony. Tak na prawdę to wesoły, kontaktowy pies. Pako, zaczął patrzyć w naszą stronę dobrymi oczyma, merdać radośnie ogonkiem i domagać się naszej obecności. Oczywiście przed Pakusiem i jego nowymi opiekunami jeszcze sporo pracy, ale wszystko idzie w dobrym kierunku i Pakuś zasługuje na dom.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.