Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Ares

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
10 lat 11 mc
W schronisku od:
Grudzień 2021
Nr ewidencji:
117/465/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
niski
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

Ares trafił do schroniska po śmierci właściciela. Ma 10 lat (ur. 2012 rok), jednak jak przystało na kundelka, nie wygląda na swoje lata. Ares od razu trafił do boksu z innymi psami i bardzo ładnie się spisał. Nie wchodził z nimi w konflikty i myślimy, że drugi pies w domu nie będzie stanowił problemu. Ares jest bardzo spokojnym i w miarę zrównoważonym psem. Na początku był przerażony miejscem i były małe problemy. Ares nie przepadał za bliskim kontaktem, a w szczególności jak ktoś dotykał go w okolicy uszu. Jednak z czasem się przyzwyczaił i teraz nie ma większych problemów przy zapinaniu. Oczywiście na początku będzie trzeba uszanować jego przestrzeń, jednak jak tylko zaufa, to będzie fajnym towarzyszem. Ares zdecydowanie nie nadaje się do domu z dziećmi. Ze względu na przeszłość i jego początkowe zachowanie, uważamy, że nie jest to doby pomysł. Byłoby to dla niego za dużo i mógłby być sfrustrowany tym wszystkim. Naszym zdaniem powinien trafić do osób starszych, którzy spędzają większość czasu w domu i będą potrafili mu pokazać, że szanują jego zasady i granice. W schronisku pracuje behawiorystka, która z pewnością doradzi jak pracować z Aresem i pokazać mu, że może na nowo zaufać człowiekowi.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.