Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Sara

Płeć:
suczka
Rozmiar:
mały
Wiek:
11 lat 4 mc
W schronisku od:
Październik 2020
Nr ewidencji:
49/195/2020/S
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831 Ola 500 141 184
Opis Pieska

Sara trafiła do nas z łatką psa agresywnego. Jednak po kilkumiesięcznym pobycie wiemy już, że te słowa nie oddają całej prawdy o suni. Początkowo nieufna, wystraszona z czasem zaufała jednej wolontariuszce, która z Sarą pracowała. Wystarczyła cierpliwość oraz zrozumienia wobec Sary i wiemy, że agresja, którą podobno się wykazywała mogła być spowodowana strachem bądź nieodpowiednim prowadzeniem. Dziś Sara otwiera się na innych i na spacery wychodzi z wielką chęcią i z co raz to innymi wolontariuszami. Sara jest łasuchem, lubi smaczki, daje się już głaskać, zna kilka komend. Z psami dogaduje się różnie, jedne akceptuje, inne chce zdominować.

Ze względu na przeszłość Sary nie polecamy jej do domu z dziećmi. Sara potrzebuje domu spokojnego, doświadczonego w którym będzie się czuła bezpiecznie, bowiem to strach wzbudzić może w niej te złe demony przeszłości. Sunia ma około 10/11 lat (urodzona 2010). Ewentualny adoptujący będzie musiał pofatygować się na kilka zapoznawczych spacerów z suczką i naszymi wolontariuszami opiekującymi się nią, tak aby Sara poznała tą osobę i przekonała się, że nic jej nie grozi z jej strony, że może zaufać. Schronisko w przypadku adopcji świadczy darmową poradę behawiorystki. Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.