Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Duszek

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
8 lat 10 mc
W schronisku od:
Lipiec 2020
Nr ewidencji:
64/253/2020/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Edyta 883 094 807 Natalia 609 012 491
Opis Pieska

DUSZEK, to kolejny uratowany pies ze znanego na całą Polskę schroniska-mordowni w Radysach. Nie wiemy ile tam siedział, skąd tam trafił, ani ile w swoim życiu wycierpiał. Ma około 6 lat (ur. ok 2016 roku) i widać że życie bardzo mocno już go doświadczyło, większość czasu leżał schowany w budzie, sam wychodził tylko wtedy, kiedy wiedział, że w pobliżu nie ma żadnego człowieka, stąd też pomysł na jego imię, był psem-duchem, którego nikt nie widział, ale wszyscy wiedzieli, że gdzieś tam siedzi schowany w budzie. Teraz nadszedł czas na jego nową historię, odkąd DUSZEK trafił do naszego schroniska - powoli z nim cały czas pracujemy, aby stopniowo przekonywał się, że człowiek to nie tylko zło i krzywda. DUSZEK bardzo bał się ludzi, ale już widać wręcz ogromne efekty pracy, jednak przed nim jeszcze daleka droga do pełnego zaufania człowiekowi. Pomimo tego, jak bardzo przerażony jest DUSZEK, nie ma w sobie ani grama agresji. Człowiek, który zdecyduje się dać mu szansę, musi być nastawiony na dużą ilość pracy, a także na to, że DUSZEK od razu nie okaże miłości i wdzięczności, ale jesteśmy pewni, że gdy zaufa i zobaczy, że człowiek nie niesie za sobą tylko bólu i strachu - będzie najwspanialszym psem na świecie. Już bardzo ładnie wychodzi z boksu, daje sobie zapiąć obroże i smycz, bardzo ładnie chodzi na smyczy i coraz chętniej wychodzi przed człowieka, by móc wszystko obwąchać i poznać. Nawet zaczął na widok znanych osób merdać ogonem, co jest ogromnym sukcesem! Największe postępy oczywiście zrobi w domu, ale ktoś musi go pokochać tak jak i my.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.


Adopcja będzie przebiegała na wyjątkowych warunkach, o których schronisko będzie informowało podczas wstępnej rozmowy. Psy są w dalszym ciągu dowodem w toczącej się sprawie, dlatego też wymagany jest stały kontakt z osobą adoptującą i zgoda na wytyczone przez schronisko warunki.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.