Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

ET

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
9 lat 11 mc
W schronisku od:
Lipiec 2014
Nr ewidencji:
55/274/2014/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 668 248 981
Opis Pieska

ET - przyjaciel Edzia (48/237/2010), bardzo się ze sobą zżyli, sądzimy że razem szybciej odnajdą się w nowym domu. ET jest psem małym, energicznym, dość szczekliwym. Boi się człowieka, kuli się na jego widok, jednak NIGDY NIKOGO nie ugryzł! Da się go naprowadzić na dobrą drogę tylko trzeba chcieć! ET był ostatnio w adopcji, niestety nie odnalazł się w nowym domu (za bardzo tęsknił za pozostawionym w schronisku Edziem). ET został bardzo skrzywdzony przez człowieka, ma duże problemy behawioralne, m.in. ma lęk separacyjny. ET MUSI trafić do domu, gdzie będzie się z nim pracować. Edzio ze względu na zły stan zdrowia został przez nas wyciągnięty ze schroniska, ET musiał zostać, sam... przeżywa to bardzo, może uda się ich znów połączyć?

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.