Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Rambo II

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
3 lata 2 mc
Miejsce pobytu:
Pensjonat dla psów w Wilkowicach
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Magda: 881 655 905 lub Joasia: 608 427 792
Wesprzyj finansowo Ramba II
Opis Pieska

Rambo to trzyletni psiak w typie owczarka niemieckiego. Na pozór z wyglądu może wydawać się groźny i mocny, w rzeczywistości jest jednak łagodny, delikatny w obyciu i bardzo oddany człowiekowi. Rambo jest psem wyjątkowo obdarzonym urodą- jest postawnym, proporcjonalnie zbudowanym owczarkiem. Bardzo potrzebuje domu, ale takiego gdzie będzie traktowany jak członek rodziny a nie postrach ogrodu, lub żywy alarm. To pies o wielkiej wrażliwości i nieziemskich pokładach miłości....najchętniej z człowiekiem spędzałby każdą minutę. Szukamy domu z doświadczeniem w opiece nad owczarkami, lub ludzi, którzy mieli już dużego psa. Rambo jest diamentem do oszlifowania, pięknie i szybko się uczy-bo dla człowieka zrobi wszystko. Nadaje się do rodziny z drugim, uległym psem.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.