Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Rambo

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
12 lat 10 mc
W schronisku od:
Maj 2020
Nr ewidencji:
44/176/2020/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831 Ola 500 141 184
Opis Pieska

RAMBO to taki psiak, który w życiu od człowieka nie doświadczył nic dobrego. Całe swoje 9-letnie życie (ur. ok. 2011 r.) spędził w kojcu, pilnując firmy. Nigdy nie zaznał miłości i dobra, nigdy nie poczuł jak to jest być pełnoprawnym członkiem rodziny. Kiedy firma, w której "pracował" RAMBO została zlikwidowana - RAMBO nie miał się gdzie podziać, nigdzie nie było dla niego miejsca i trafił do schroniska. Początkowo reagował na wszystko tak, jak go nauczono - szczekał i pilnował, bo przecież tego od niego oczekiwano przez całe jego dotychczasowe życie... Kiedy jednak poznał, że już nie musi dłużej pilnować, a my chcemy dla niego tylko tego, co najlepsze - RAMBO stał się zupełnie innym psem! Zmienił się nie do poznania! Teraz uwielbia przebywać w towarzystwie człowieka, uwielbia pieszczoty i spacery, w końcu może żyć tak, jak powinien przez całe swoje życie! RAMBO szuka cierpliwych opiekunów, którzy dalej będą mu pokazywać piękno świata, RAMBO chętnie będzie towarzyszył swoim nowym opiekunom na spacerach i w codziennym życiu. Pomóżmy mu znaleźć dobry dom, gdzie pozna w końcu co to znaczy mieć dom i rodzinę!


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.