Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Jaskier

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
6 lat 3 mc
W schronisku od:
Lipiec 2020
Nr ewidencji:
62/245/2020/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

JASKIER to jeden z psiaków, które przyjechały do nas z Radys. Nie wiemy o nim i jego przeszłości tak naprawdę nic. Jaskier to jeszcze w miarę młody pies, ma około 5 lat (ur. ok 2015 r). Jest bardzo towarzyski i spragniony kontaktu z człowiekiem. Początkowo może traktować człowieka z dystansem, zresztą nie ma co mu się dziwić, po tym co przeszedł... ale po chwili zaczyna się coraz to bardziej do człowieka przekonywać i otwierać. Jaskier po dotarciu do schroniska i wyjściu z klatki był bardzo wystraszony, ale bardzo możliwe jest to, że był to jego pierwszy spacer od bardzo długiego czasu. Najprawdopodobniej dawno nie widział trawy i zapomniał jak ona smakuje, wygląda. Nie wiedział co to spacer i wolność. Nie wiemy jak reaguje na dzieci, koty i inne psy, ale myślimy że z nim nie będzie większego problemu. Po poznaniu człowieka Jaskier zaczyna sam domagać się głaskania, przytulania i zaczyna.. zaczepiać do zabawy ;) jeszcze trochę ostrożnie, ale coraz pewniej. Przed Jaskierkiem jeszcze dużo pracy, aby poczuł się w towarzystwie człowieka swobodnie i bez żadnych obaw, że może ktoś go skrzywdzić.


Jaskier będzie do adopcji po zabiegu kastracji.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.


Adopcja będzie przebiegała na wyjątkowych warunkach, o których zarówno my i schronisko będzie informowało podczas wstępnej rozmowy. Psy są w dalszym ciągu dowodem w toczącej się sprawie, dlatego też wymagany jest stały kontakt z osobą adoptującą i zgoda na wytyczone przez schronisko warunki.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.