Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Szaruś

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
10 lat 10 mc
W schronisku od:
Luty 2020
Nr ewidencji:
16/64/2020/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 668 248 981 Agata 516 488 831
Opis Pieska

SZARUŚ to nasz kolejny seniorek, czyli kolejny pies, po którego nigdy nie będą się ustawiać kolejki, ale dla nas nie ma rzeczy niemożliwych- i jemu znajdziemy dom! Spójrzcie tylko na ten uśmiech! I na uszy! No powiedzcie teraz, że nasz SZARUŚ nie ma w sobie uroku ;) ten psi przystojniak trafił do nas tak jak większość - z ulicy, nie ma jakieś wzruszającej historii, która ujęłaby kogoś za serce. Po prostu miał kiedyś dom, teraz go nie ma i nie chcemy żeby ten stan rzeczy utrzymał się na długo. SZARUŚ jest prze-kochanym psem, bardzo spragniony kontaktu z człowiekiem, spokojnym. Uwielbia wszelką aktywność, niech Was jego wiek nie zmyli, to chłopak, który nie przegapi okazji na spacer ;) byleby był obok niego człowiek, no i może jakieś dobre ciasteczka, wtedy to byłby najszczęśliwszy. SZARUŚ nie ma w sobie ani grama agresji i świetnie dogaduje się z innymi pieskami.


Schronisko zastrzega sobie prawo do wizyty w domu przyszłego właściciela.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.