Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

BB

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
2 lata 10 mc
W schronisku od:
Październik 2019
Nr ewidencji:
109/424/2019/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 668 248 981 Agata 516 488 831
Opis Pieska

BB (czyt BiBi) do schroniska najpierw trafił z ulicy. Był niezwykle wystraszony, nie potrafił się odnaleźć, szczekał, uciekał przed nami. Po jakimś czasie zaczął się otwierać, wychodzić na spacery i zrobił się z niego naprawdę fajny psiak, który jednak dalej pewną rezerwę w kontaktach z nowo-poznanymi osobami zachowywał. Po jakimś czasie BB trafił do adopcji i wkrótce wrócił po podobno ugryzł... BB to ewidentnie pies po przejściach, my zdajemy sobie z tego sprawę, że nie jest to pies, z którym można od razu robić wszystko, on potrzebuje czasu! Czasu, żeby zaufać, on się po prostu boi, że ktoś może zrobić mu krzywdę! Z racji tego, że BB jest psem lękliwym, nie polecamy go do rodziny z małymi dziećmi. Jest spokojnym psem, ale z raczej niezbyt kolorową przeszłością, której nigdy nie będzie dane nam poznać, ale wierzymy, że jeszcze kiedyś trafi się okazja na nowy dom dla tego młodego chłopaka i ktoś mu da szansę, czas i ogrom cierpliwości zmieszany z miłością, a BB będzie mógł się cieszyć prawdziwym, kochającym domem...


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.