Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Puszek

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
9 lat 4 mc
Miejsce pobytu:
Hotelik w Jaworzu k. Bielska-Białej
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
negatywny
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Joanna 608 427 792, Magda 881 655 905
Wesprzyj finansowo Puszka
Opis Pieska

Puszek został odebrany interwencyjnie i jego dotychczasowe życie bardzo mocno odbiło się na jego psychice. Z fajnego, przyjacielskiego psa Puszek stał się psem niepewnym, potrzebującym doświadczonego opiekuna, który nie boi się wyzwań i chce poświęcić dużo swojej pracy i czasu, aby Puszka wyprowadzić na prostą. Puszek potrzebuje spokojnego domu bez małych dzieci i hałasu. Lubi się przytulać, ale tylko na swoich warunkach. Nie lubi gwałtownych ruchów i zabiegów pielęgnacyjnych... Potrzebuje domu, który pokaże mu, że człowiek to nie tylko ból. Jest zachipowany i wykastrowany.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.