Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Miodek

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
4 lata 4 mc
W schronisku od:
Wrzesień 2018
Nr ewidencji:
59/236/2018
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
niski
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 668 248 981
Opis Pieska

MIODEK razem z 3 innymi psiakami (Sisi, Rudym i Romkiem) został odebrany interwencyjnie. Cała czwórka panicznie bała się ludzi, gdy tylko człowiek pojawiał się na horyzoncie - od razu chowały się w najciemniejsze zakamarki bud. MIODEK był zawsze najbardziej odważny z całej czwórki, jego tylko można było od czasu do czasu zobaczyć, jak wychodził z budy. Mimo wszystko cały czas, przy kontaktach z nowymi osobami, zachowuje dystans. Jak komuś już zaufa- cieszy się na jego widok, sam wskakuje na kolana i rozdaje buziaki. Jest to świetny psiak, którego ktoś bardzo skrzywdził i teraz niestety MIODEK ponosi tego skutki. Jeszcze niepewnie się czuje na smyczy, jednak to jest jeszcze kwestia do wypracowania - jesteśmy na dobrej drodze. Na ten moment MIODEK nie jest polecany do domu z małymi dziećmi, gdyż potrzebuje on spokoju przy aklimatyzacji w nowym miejscu. Ten świetny psiak poszukuje kogoś, kto podejmie się wyzwania pokazania MIODKOWI, że świat i ludzie wcale nie są tacy źli jak aktualnie myśli. Podejmiesz się wyzwania? MIODEK czeka, a za Twoją ciężką pracę odwdzięczy się ogromem miłości płynącej z psiego serduszka. SCHRONISKO ZASTRZEGA SOBIE PRAWO SPRAWDZENIA POTENCJALNEGO NOWEGO DOMU, A W PÓŹNIEJSZYM CZASIE DO ZROBIENIA WIZYTY PO-ADOPCYJNEJ, NIE WYDAJEMY PSÓW ANI DO KOJCA, ANI NA ŁAŃCUCH, ANI TYLKO DO OGRODU. PIES TO CZŁONEK RODZINY I TYLKO DO TAKICH DOMÓW ZOSTANĄ PSY WYDANE

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.