Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Nika

Płeć:
suczka
Rozmiar:
mały
Wiek:
9 lat 7 mc
W schronisku od:
Marzec 2019
Nr ewidencji:
9/34/2019/S
Miejsce pobytu:
Hotelik w Jaworzu k. Bielska-Białej
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831
Wesprzyj finansowo Nikę
Opis Pieska

Nika została tak bardzo skrzywdzona przez człowieka, że jeszcze jakiś czas temu na jego widok najchętniej schowałaby się w najciaśniejszy zakamarek albo pobiegła w siną w dal. Jednak odkąd przebywa w hoteliku możemy co dziennie pracować nad jej lękami i strachem. Robimy małe, ale systematyczne postępy. Nika poszukuje opiekuna odpowiedzialnego, cierpliwego i gotowego na pracę. Sunia bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami. Towarzystwo innych czworonogów dodają jej odwagi i w ich otoczeniu czuje się bezpiecznie. Dom z innym psem mile widziany. Wspólnie musimy odbudować w Nice ufność do ludzi, bo Nika zasługuje na spokojne i bezpieczne życie u boku swojego człowieka.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.