Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Tofik

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
9 lat 8 mc
W schronisku od:
Grudzień 2018
Nr ewidencji:
129/512/2018/P
Miejsce pobytu:
Hotelik w Wilkowicach k. Bielska-Białej
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
niski
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831
Wesprzyj finansowo Tofika
Opis Pieska

Nasza wspólna przygoda z Tofikiem rozpoczęła się w 2018 roku, gdy po 7 latach dobrego życia Tofik został oddany do schroniska przez swoich dotychczasowych właścicieli :/ Chyba nie musimy pisać co wówczas czuł… Minęły dwa lata i u Tofika, jak to u psa troszkę owczarkowatego rozpoczęły się problemy ze stawami/kręgosłupem. Złe warunki, brak odpowiedniego żywienia oraz opieki weterynaryjnej dodatkowo zrobiły swoje. Dlatego jak tylko mogliśmy zabraliśmy Tofika do hoteliku - w ciepłe, przytulne miejsce. Dziś zaopatrzony w leki oraz suplementy radzi siebie coraz lepiej :) Jednak nawet najlepszy hotelik nie zastąpi własnego kąta :/ Tofikowi brakuje swojego jedynego człowieka, takiego który już nigdy go nie porzuci. Tofik cierpliwie czeka, ale młodzieniaszkiem też już przecież nie jest… Czy ktoś poskleja jego pęknięte serce? Tofik to wesoły, kontaktowy psiak, w nowych sytuacjach jest początkowo ostrożny, ale z czasem się przyzwyczaja i pokazuje, że jest cudownym psem.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.