Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Nika

Płeć:
suczka
Rozmiar:
duży
Wiek:
5 lat 2 mc
W schronisku od:
Wrzesień 2022
Nr ewidencji:
40/158/2022/S
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

Nika jest bardzo młodziutką i kompletnie niewychowaną sunią. Ma około 2 lat (ur ok 2020 roku) i życie jej nie oszczędzało. Jako kilkumiesięczny szczeniaczek trafiła do schroniska jako pies znaleziony, szybko została adoptowana przez rodzine, która miała ją pokochać. Po niecałych dwóch latach postanowili się pozbyć problemu. NIKA jest sunią w typie owczarka niemieckiego. Rodzina myślała, że bez większego wysiłku i pracy, sunia będzie chodzić jak w zegarku. Niestety, co było oczywiste - tak się nie stało. Właścicielka przyszła do schroniska i dosłownie porzuciła NIKĄ. Wyszła bez większych wyrzutów sumienia i odjechała. Takie sytuacje uczą nas, że nikomu nie można ufać. NIKA jest bardzo żywiołową i energiczną sunią. Nie jest nauczona kompletnie niczego. Przyszli właściciele muszą mieć to na uwadze, że będzie trzeba poświęcić jej sporo czasu. Do psów nie wykazuje większej agresji, lecz przed adopcją do drugiego psa, należy umówić się ma spacer zapoznawczy. NIKA fajnie jakby trafiła do domu, gdzie jest ogród. Na pewno będzie on wielkim aututem, ponieważ NIKA potrzebuje sporej dawki ruchu. Wychowywała się w domu z dziećmi. Nie wykazuje w stosunku do nich żadnej agresji. Jest bardzo przyjacielska i kontaktowa. Naprawdę wiele może się jeszcze nauczyć. NIKA zdecydowanie musi trafić do osób, które prowadzą aktywny tryb życia. Wędrówki górskie czy bieganie to dla niej dobra alternatywa. Nika, z tego co wiemy, nie przepada za kotami i zwierzętami gospodarskimi. NIKA zasługuje teraz na wszystko co najlepsze. Szukamy dla niej domu, ale takiego prawdziwego. Mamy nadzieję, że ktoś ją pokocha i zaakceptuje jej wady, a przede wszystkim będzie pracować nad tym, co zostało zignorowane przez poprzednich właścicieli. Nie powinna trafić do domu, gdzie są malutkie dzieci, gdyż Nika lubi skakać, a niestety nieświadomie w takim momencie może przewrócić dziecko i zrobić mu krzywdę ze względu na swoją wielkość. Nie będzie oczywiście to świadomie wyrządzona krzywda, ale niestety niektórzy mogą takie zachowanie źle zinterpretować.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.