Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Loki

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
8 lat 2 mc
W schronisku od:
2017
Nr ewidencji:
78/312/2017/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
negatywny
Stosunek do kotów:
negatywny
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 668 248 981
Opis Pieska

LOKI trochę szalony, psi indywidualista. Uwielbia intensywnie spędzać czas, jest bardzo energiczny, spacery to coś, na co wyczekuje z utęsknieniem. Bieganie to jego drugie imię. Musi być jednak konsekwentnie prowadzony, nie można mu pozwolić na za wiele, bo to taki chytrusek i wykorzysta okazję, aby „wejść człowiekowi na głowę". Świetnie odnalazłby się wśród osób aktywnie spędzających czas, którzy pozwolą mu się wybiegać i spożytkować drzemiącą w nim energie. Czy to na codziennych długich spacerach, czy na wycieczkach w góry. LOKI ceni sobie także spokój, po intensywnym spacerze nie będzie nas zaczepiał, pójdzie swoją drogą i da nam czas dla siebie. Lubi odpoczywać w ciszy i spokoju. Jak na indywidualistę przystało jest coś, co go wyróżnia — niestety nie akceptuje większości psów. SCHRONISKO ZASTRZEGA SOBIE PRAWO SPRAWDZENIA POTENCJALNEGO NOWEGO DOMU, A W PÓŹNIEJSZYM CZASIE DO ZROBIENIA WIZYTY PO-ADOPCYJNEJ, NIE WYDAJEMY PSÓW ANI DO KOJCA, ANI NA ŁAŃCUCH, ANI TYLKO DO OGRODU. PIES TO CZŁONEK RODZINY I TYLKO DO TAKICH DOMÓW ZOSTANĄ PSY WYDANE

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.